III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04.2024

1.Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków przez pół godz. będzie czytać Pismo Święte z szacunkiem należnym Słowu Bożemu.

2.Dziś zbiórka ofiar przed kościołem na hospicja pomorskie.

3.Dziękujemy za wszystkie ofiary i wpłaty na kolektę remontowo-inwestycyjną. Będzie ona przeznaczona m.in na zabezpieczenie wieży kościoła i jej odmalowanie.

4.Na Caritas Diecezjalny zebraliśmy 106,-

5.Spowiedź dzieci klas III w sobotę o godz. 10.00.

6.Zachęcamy do kupowania i lektury gazet katolickich.

7.Do wieczności odszedł śp.: Marian Samerek l.85.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7.04.2024

1. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

3. Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone na Bazylikę Grobu w Jerozolimie, wyniosły 999,- Bóg zapłać.

4. Za tydzień kolekta remontowo-inwestycyjna

5. Dziś zbiórka do skarbony na Caritas Diecezjalny.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia oraz Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego przypada w poniedziałek. Dodatkowa msza św. o g. 9.00. Osoby pragnące podjąć adopcję zgłaszają się 10 min. przed mszą św. do zakrystii i wypełniają formularz.

7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w wtorek 9.04. w kościele o godz. 19.00.

8. Zachęcamy do kupowania i lektury gazet katolickich.

9. Ks. proboszcz wraz z „Biuropielgrzyma.pl” organizuje pielgrzymkę do MEDJUGORJE 9-18.09. koszt: 2900zł i 35 euro. Szczegółowy plan w gablocie ogłoszeń.

10. Do wieczności odeszli śp.: Renata Jurgielewicz l.62 i śp. Teresa Lepa l.71.

DOBRY JEZU, A NASZ PANIE, DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31.03.2024

1. Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Drogim Parafianom i Gościom, składamy serdeczne życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały – Zwycięzca  śmierci, piekła i szatana obdarzył Was pokojem i prowadził każdego dnia drogami prawdy i miłości.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wystrój kościoła w tym Ciemnicy i Grobu. Dziękujemy czytającym lekcje i śpiewającym psalmy. Dziękujemy naszej wspaniałej służbie liturgicznej, Panu organiście, Panu kościelnemu. pocztom sztandarowym, Serdecznie dziękuję za kwiaty i złożone ofiary na ten cel.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości okazane w Wielki Czwartek.

3. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w każdą niedzielę

4. W Poniedziałek Wielkanocny kolekta będzie przeznaczona na KUL.

5. Nowenna przed świętem Miłosierdzia w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po mszy św. o g. 10.30 od wtorku po mszy św. o g. 18.00, w piątek o g. 17.45, w sobotę o g. 7.30. W Niedzielę Miłosierdzia nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15.00.

6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w następny wtorek 9.04. w kościele o godz. 19.00.

7. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do kupowania i lektury gazet katolickich.

9. W I-czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po mszy o godz. 18.00 do godz. 19.30 i modlitwa za kapłanów i nowe powołania.

10. W I piątek Wystawienie Najśw. Sakramentu o 17.30. nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o 17.45. Księża odwiedzą chorych w domach.

11. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec po mszy św. o godz. 7.00.

12. Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza w sobotę na g. 9.00 na mszę św. i spotkanie.

13. Ks. proboszcz wraz z „Biuropielgrzyma.pl” organizuje pielgrzymkę do MEDJUGORJE 9-18.09. koszt: 2900zł i 35 euro. Szczegółowy plan w gablocie ogłoszeń.

Majowe przy drodze